Webdesign, e-shopy, SEO, PPC, online full service
 • +421 948 118 919
 • info@webgaleria.sk

  Blog

  Ako si vybrať správneho webdizajnéra

  Webdizajnér: Čo čakáte, že sa stane po spustení nového webu?

  Klient: (ticho)

   

  Tak táto otázka nie je práve najvhodnejší otvárak pri prvom stretnutí s klientom. Napriek tomu je odpoveď základná vec, ktorú každý (dobrý) webár potrebuje. Teda len v prípade, že chce mať klient zo stránky aj zisk.

   

  Chceme web preto, aby bol

   

  Žiadnej firme takýto web nezarobí peniaze. „Vitajte na našich stránkach. Sme dynamicky rozvíjajúca sa firma...“ Presne tu každý dočíta. Informačná hodnota žiadna, nikdy si nikto neprečítal viac ako tri riadky. Kúpili ste niekedy niečo preto, že predajca bol dynamicky sa rozvíjajúci už 15 rokov? Nikoho. To. Nezaujíma.

   

  Domovská stránka, väčšinou tá najdôležitejšia stránka na firemnom webe je vo väčšine prípadov zaplnená balastom. Priestor, kde má firma návštevníka chytiť, ukázať mu svoje najväčšie ťaháky, povedať mu prečo práve oni a nie konkurencia je väčšinou zosekaná na bezobsažné frázy a obrázok jedného produktu. Ideálne v kompozícii s ďalšími desiatimi vecami, takže návštevník nevie, či firma predáva tú skrinku na obrázku, alebo vázičku na nej. 

   

  Rada #1

   

  Chcete si otestovať webdizajnéra? Pošlite mu podobný text s tým, že pôjde na hlavnú stránku. Keď Vám k tomu nič nepovie, asi nebude ten pravý.

   

  Ako sa firma dostane k takémuto webu?

   

  Webdizajnér: Čo od webu očakávate?

  Klient: Aby tam bola homepage, o nás, produkty a kontakt.

  Webdizajnér: OK. Bude to 500€.

  Klient: OK.

   

  Nie, nie a nie, už aspoň 10 rokov

   

  Vráťme sa v čase takých 10 – 15 rokov. Vtedy sa to robilo takto. Ultimátny argument pre výrobu webu bol „nie ste na internete, tak neexistujete“. Dnes by mal byť „web Vám zarobí peniaze“. 

   

  Rada #2

   

  Preto ak máte prvé stretnutie s novým webárom, mal by sa väčšinu času pýtať na Váš biznis a príliš zatiaľ neriešiť samotný web. 

   

  Internety všetkých krajín, spojme sa!

  Neskrývame know how, Zdieľame tipy a triky a ak treba poradíme s biznisom. Oplatí sa zostať s nami v kontakte.

  Kontakt